Oryginalne schody półkowe

Data dodania: 09.10.2017


Angażując się w takie przedsięwzięcie jak budowa domu, nowi właściciele budynków przywiązują szczególną uwagę do tego, aby jak najlepiej wykończyć oraz wyposażyć swoje wnętrza. Jaki jest najpopularniejszy trend w stylistyce domów? Zdecydowanie króluje styl nowoczesny. Jeśli decydujemy się na budowę domu piętrowego lub wyposażonego w poddasze użytkowe – elementem, bez którego nie uda się obejść są schody. Który rodzaj schodów w największym stopniu będzie pasował do nowoczesnych przestrzeni? Przedstawiamy pomysł, który odmieni Twój dom – wyjątkowe schody półkowe!

Stopnie, które unoszą się w powietrzu?

Schody półkowe są rodzajem specjalnej konstrukcji tzw. schodów wyposażonych we wsporniki, które stają się elementem nośnym i są wmontowane z jednej strony w ścianę, a z drugiej są po prostu częścią stopnia. Schody wspornikowe – choć bardzo efektowne , nie są banalnie proste w montażu, dlatego warto sięgnąć po poradę fachowca i powierzyć mu projekt schodów. W tym przypadku szczególnie istotna jest precyzja wykonania i odpowiednio wyważona konstrukcja nośna, dzięki której unikniemy drgań schodów i będziemy cieszyć się ich solidnością.

schody na wymiar Poznań

Jak wyglądają schody półkowe we wnętrzu? Mamy wrażenie, że lewitują nad ziemią! Mimo tego, trzeba zapewnić o ich solidności i bezpieczeństwie – fachowcy z takiej dzieciny jak projektowanie schodów podkreślają, że nie ustępują one schodom tradycyjnym w tych kwestiach. Lekka, ale stabilna konstrukcja to klucz do sukcesu

Minimalizm dla wszystkich wielbicieli

Jeśli chodzi o kwestie wizualne, producent schodów tego typu podkreśla, że zdecydowanie będą one wyróżniały się wśród tradycyjnych rozwiązań. Są jednakże doskonałe we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym, gdzie ilość elementów wystroju domu pozostaje ograniczona.

Chciałbyś nadać swojemu wnętrzu jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru? Zadbaj o to, aby Twój projekt schodów uwzględniał oświetlenie punktowe LED, które umieszcza się na wysokości stopni. To rozwiązanie sprawi, że Twój dom zacznie wyglądać naprawdę nowocześnie.

Słoneczne Wzgórze

Wycena schodów półkowych

Jeśli chodzi o koszty związane z produkcją schodów półkowych trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze na ostateczną wycenę schodów będą wpływały warunki techniczne, które przełożą się na stopień skomplikowania konstrukcji. Nie bez znaczenia będzie też wielkość całego projektu i materiały wykorzystane do produkcji schodów – jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie odmian drewna europejskiego (na przykład buk, dąb, jesion) cena będzie niższa niż w przypadku gatunków egzotycznych (takich jak sapeli, doussie czy chociażby jatoba).

Jakie są koszty projektu oraz montażu schodów tego typu? Warto, abyś wziął pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest fakt, że na ostateczną wycenę schodów wpłyną niewątpliwie warunki techniczne – są one istotne, jeśli chodzi o kwestię oceny stopnia skomplikowania konstrukcji. Co jeszcze będzie miało znaczenie w wycenie projektu schodów? Bez wątpienia to wielkość tego elementu i materiały, jakich użyjemy do produkcji. Do wyboru mamy różne rodzaje drewna – jeśli postawisz na europejskie odmiany drewna, takie jak drewno bukowe lub dębowe – cena z pewnością nie będzie dla Ciebie zbyt wygórowana. W przypadku wyboru drewna egzotycznego, wycena może stać się zdecydowanie wyższa.

Projekt schodów choć z pozoru nie wydaje się być procesem skomplikowanym, wymaga podjęcia kilku ważnych decyzji. Pamiętaj, aby nie oszczędzać na rodzaju materiałów i postawić na sprawdzonego producenta schodów.

producent schodów Szczecin