Kiedy wybrać schody kręte do domu?

Data dodania: 09.10.2017


Myślisz nad wyborem schodów do swojego nowego domu? Przed Tobą do rozważenia jest kilka kwestii. Przede wszystkim wnikliwie zapoznaj się z możliwościami, jakie oferują producenci schodów. To właśnie różnorodny wybór typów schodów, pozwala na dobór idealnej konstrukcji do powierzchni jaką aktualnie dysponujesz oraz wystroju wnętrza. Czy wiesz, że jedną z ciekawych możliwości jest wybór schodów spiralnych? Nie tylko wyróżniają się ona efektywnym wyglądem, ale są również bardzo oryginalne. Nie wiesz, czy schody spiralne będą odpowiednie dla Twojego domu? Przekonaj się sam!

Maszyny CNC

Jak to jest skonstruowane?

W schodach kręconych elementem nośnym jest belka, zwana również słupem – to właśnie wokół niego zamontowane zostaną stopnie. Możliwe rzuty projektowe tego typu schodów do okrąg oraz kwadrat – przy czym ten drugi stosuje się, jeśli pomieszczenie ma wyjątkowo mało przestrzeni.

Jeśli w Twoim domu nie ma miejsca na tradycyjne schody zabiegowe – schody kręte będą wyborem, który znacznie ograniczy miejsce poświęcone na ten element wyposażenia budynku.

Jak scharakteryzować design schodów spiralnych? Projekt schodów tego typu z pewnością odznacza się wyjątkowym designem i będzie pasował do nowoczesnych wnętrz. Jeśli jednak posiadasz dom w innej stylistyce – schody spiralne są też bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ możesz dopasować je do Twojej aktualnej aranżacji wnętrza.

Schody spiralne to dużo plusów, czy znajdzie się minus?

Czy schody spiralne rzeczywiście będą idealnym rozwiązaniem dla każdego? Owszem, jest to korzystne rozwiązanie dla małych domów, jednak wybór tego typu schodów często odbija się na wygodzie użytkowania. Codzienna eksploatacja tego typy schodów nie należy do najprzyjemniejszych – dlaczego? Zdarza się, że średnica może wynosić zaledwie 130 centymetrów – a same schody stają się nieco ciasne.

Inna kwestia, która może okazać się uciążliwa to różna szerokość stopni, które są węższe przy belce nośnej. Często kształt stopni przypomina trapez lub nawet trójkąt – dodatkowo użytkownik schodów porusza się po okręgu na znacznie ograniczonej przestrzeni.

Barierka – rzecz konieczna!

Sam widzisz, że użytkowanie krętych schodów może przynosić niemałe trudności. Właśnie dlatego istotnym elementem tego rodzaju projektów jest zainstalowanie balustrady. Dzięki niej w znacznym stopniu podniesie się bezpieczeństwo korzystania – barierka może również stanowić designerski element wystroju wnętrza.

Czy postawisz na schody drewniane – tradycyjne, a może jednak na spiralne? Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci w podjęciu najlepszej dla Twojego domu decyzji!

Zamów schody w Poznaniu w firmie Stairs & Doors.

Domestic and international forwarding Poland